JACEK BAZAK (Jarosław) – absolwent historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Regionalista, kolekcjoner, pasjonat Roztocza i turystyki. Prowadzi stronę Polska południowo-wschodnia Podkarpacie i Lubelszczyzna na Facebooku.

MONIKA BELKA – ukrainistka, tłumacz przysięgły. Ciałem w Lublinie, sercem na Roztoczu.

SEBASTIAN BIRONT – genealog z Warmii i Mazur, potomek ludzi ludzi przesiedlonych z Górzanki, Ulucza, Bereźnicy Wyżnej, Waręża, Łubowa i Chorobrowa. Lubiący fotografie, latanie dronem, narty, tenis stołowy, podróże, Ukrainę oraz odkrywanie nowych miejsc gdzie mieszkali jego przodkowie.

ANDRZEJ BOŁDANIUK – niektórzy o nim mówią: fotograf. Różni mawiają: piechur – uważa to za miłe i zobowiązujące. Kiedyś usłyszał: jesteś moim guru w kombinacji światłem – i wciąż to obchodzi. Z przyziemnymi myślami, potyka się o zapachy, wkręca się na ujęciach, kadruje cierpliwiej, uczy się w słowa i gesty, rozciekawiony patrzy przez ludzi. O proweniencji, gdzie śpiewnie mówi się o sobie: był, zrobił, poszedł. Z zaczynu: Barbie, Bombykolu, Feromonu i pachnącego kina AromaRama, Majonezu Kieleckiego – chyba nie pasztet…, podrostek z trzewi Gazowni Warszawskiej. Rozentuzjazmowany w Roztoczańskich Druhnach, Druhach i okruchach, cichy wielbiciel ruderalności, niecertyfikowany eksplorator Odolan, pokorniejąc rozgląda się bliżej, doświadcza nogami. Pozostaje w zapachowym pokłonie Odolańskiej Róży.

RENATA BONDOS – w Lublinie baśni nie ma, przemierza więc realność i kawałek nieba nad sobą wystarczający do życia.

CYPRIAN BUKAJ (właśc. Piotr Piela) – nauczyciel, bibliotekarz, autor tekstów przeróżnych, legitymowany członek Polskiej Partii Dobrego Humoru, fotoamator, kolekcjoner chwil ulotnych, bibliofil, fan Toma Waitsa. Od 2014 roku dzierży Gwiazdę Szeryfa Praw Dziecka UNICEF – nadaną mu przez młodzież z Gimnazjum w Łabuniach. Obecnie pracownik Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu.

GRZEGORZ CIEĆKA – regionalista, kolekcjoner, drzeworytnik, autor artykułów prasowych i publikacji poświęconych sztuce ludowej Roztocza. Dwukrotny stypendysta MKiDN z zakresu inwentaryzacji kamieniarki bruśnieńskiej. Twórca stron internetowych: Kamienne Krzyże Bruśnieńskie i Drzeworyt Płazowski.

ALEKSANDRA DANIELAK – łodzianka. Zajmuje się fotografowaniem ludzi i krajobrazów. Roztocze fotografuje od 2009 roku. Miłośniczka przyrody, dawnej architektury, zabytków, staroci, przemijających światów, czyli wszystkiego, co można znaleźć na Roztoczu. Pasjonuje się zatrzymywaniem w kadrze ich niepowtarzalnego piękna. Od wielu lat przyjeżdża z Łodzi fotografować cerkwie, krzyże i odludne uroczyska.

NATALIA DEMBICKA – nauczycielka języka angielskiego. Mieszka i uczy w Tomaszowie Lubelskim.

ROBERT GMITEREK – poeta, pisarz, amator fotografii, kronikarz czasu utraconego. Autor tryptyku roztoczańskiego: „Sen na Kniaziach”, Oikoumene. Na Roztoczu świata” i „Na Roztoczu- przewodnik metaforyczny”

RYSZARD GOŁĘBIOWSKI – rocznik 56, emeryt, pasjonat fotografii od najmłodszych lat. Lubi podróże i dobre książki. Kocham Roztocze. Autor kilku wystaw fotograficznych i uczestnik kilku wspólnych, ( Warszawa, Lublin, Włodawa, Opole Lubelskie, Zamość). Członek LtF-u.

NATALIA GÓRSKA – z natury Hobbit (podróżuje rzadko, acz intensywnie). Z pasji i zawodu fotograf i grafik. Z pochodzenia Pomorzanka, z zamieszkania Wielkopolanka, zakochana w Roztoczu i Pograniczu. Tropicielka regionalnych krajobrazów kulturowych w słowie i w obrazie.

KONRAD GROCHECKI – archeolog, historyk, muzealnik, pracuje w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie i Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. Uważa, że najlepsze wykopaliska są na Roztoczu. Co wygrzebie to przeczyta. Pisze wiersze.

HALYNA HUBENI – nauczycielka historii z liceum w Uhnowie. Autorka książki pt. „ Uhnów, najmniejsze miasto Ukrainy.”

KATARZYNA JANECZKO – zamościanka urodzona w Lublinie. Artysta plastyk, specjalizacja – snycerstwo. Pasjonatka i amatorka fotografii oraz kulinariów. Interesuje się tym, co było a, czego już nie ma.

PAWEŁ KODA – urodził się w 1974 r. w Białymstoku. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Od 1991 roku zajmuje się rysunkiem, grafiką użytkową i publicystyką. Od ponad dwóch dekad prowadzi działalność popularyzatorską, podejmując ważkie problemy ochrony zabytków w północno-wschodnim regionie Polski. W latach 1992-93 prowadził ramówkę w Kurierze Porannym pod hasłem „Zabytków Czar” obrazując dawną i współczesną architekturę Podlasia. Autor wielu wystaw. Jest członkiem Białostockiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

ANNA KRZYSZYCHA – nauczycielka geografii i informatyki w Szkole Podstawowej im. gen. Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej.

MARIUSZ LEWKO – nauczyciel historii w Szkole Podstawowej im. gen. Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej.

SŁAWOMIR LITKOWIEC – absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pasjonat historii lokalnej, który swoją pasją próbuje zarazić innych, głównie poprzez media społecznościowe. Związany z Grzędą Sokalską i Równiną Bełską.

PATI MACZYŃSKA, (Patrycja Anna Maczyńska) – z pochodzenia świdniczanka, sercem zakotwiczona na Roztoczu. Autorka powieści beletrystycznych, artykułów prasowych oraz baśni dla dzieci. Twórczyni sztuk wizualnych.

ALINA MAKAROVA – studentka konserwacji i restauracji dzieł sztuki na ASP w Warszawie. Ukończyła Ilustrację na Edinburgh College of Art. Gdańszczanka. Z pochodzenia trochę ze Lwowa, a trochę z bojkowskiej Wetliny. Pasjonatka sztuki, etnografii, przyrody, tańca orientalnego i po trosze wszystkiego. Sercem związana z pograniczem.

JANUSZ MAZUR – absolwent historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracownik Muzeum Kresów w Lubaczowie (dział Etnografii i Budownictwa Drewnianego). Zajmuje się badaniem kultury materialnej, sztuki ludowej, architektury i budownictwa drewnianego powiatu lubaczowskiego, jako elementu dziedzictwa Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Komisarz wystaw muzealnych, członek zespołu redakcyjnego „Rocznika Lubaczowskiego” i magazynu kulturalnego „Lubaczów”. Autor kilkudziesięciu publikacji i wystaw muzealnych związanych z tematyką dziedzictwa kulturowego pogranicza polsko-ukraińskiego, architektury cerkiewnej, kamieniarstwa bruśnieńskiego, dziejów Radruża, lokalnych, lubaczowskich wątków biografii Jana Sobieskiego.

TOMASZ MICHALSKI – człowiek, który kocha Roztocze, Grzędę Sokalską, dobrą książkę i muzykę. Zna miejsca i czasy, a miejsca i czasy znają jego. Fotografuje je i komentuje. Jest współautorem monumentalnego albumu Roztocze i mistrzem detalu. W wolnych chwilach jest administratorem Roztocza Wschodniego na Facebooku.

PAWEŁ NIEDŹWIEDŹ – mieszkaniec pogranicza, pochodzi z Roztocza i Grzędy Sokalskiej. Pasjonat przeszłości i teraźniejszości. Amator fotografii i pszczelarz z powołania. W obiektywie aparatu zatrzymuje pędzący czas.

MARZENA MARIOLA PODKOŚCIELNA – urodzona na ziemi zamojskiej. Mieszka i pracuje na ziemi krasnostawskiej. Poetka, laureatka, jurorka wielu konkursów poetyckich. Publikowała w ogólnopolskich pismach literackich, w Odrze, eleWatorze, Helikpoterze, wydawnictwoj, Kozimrynku. Animatorka i twórca kultury. Nagrodzona I nagrodą w Konkursie Kultura 2018 w powiecie krasnostawskim. Pomysłodawczyni i prowadząca cykl spotkań Anna Kamieńska w moim życiu w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie. Kontynuatorka Krasnostawskiej Nocy Poetów, pomysłodawczyni i współorganizatorka Turnieju Jednego Listu.

ANDRZEJ POPOWICZ – architekt, urbanista, absolwent Politechniki Gdańskiej. Koszalinianin, potomek przesiedlonych w ramach Akcji Wisła z powiatu leskiego.

BOGUSŁAW PUPIEC – fotograf pochodzący z Zamościa. Niezrównany pejzażysta. Piewca piękna Doliny Łabuńki i całego Roztocza.

ANNA ROCI-GMITEREK – roztoczańska wędrowniczka i czytelniczka, działaczka społeczna, miłośniczka ludzi, zwierząt i przyrody. Pasjonatka makrofotografii. Prezes Lubyckiego Stowarzyszenia regionalnego.

EDWARD SŁONIEWSKI – zasłużony przewodnik PTTK od 1980 r. Wieloletni prezes ZO PTTK w Zamościu. Autor wydawnictw – przewodników po Zamościu, Roztoczu oraz roztoczańskich legendach, autor opracowań krajoznawczych, map turystycznych, znakarz szlaków nizinnych, pieszych i rowerowych. Dzięki jego inicjatywie powstała sieć szlaków pieszych i rowerowych na terenie Roztocza Wschodniego.

TOMASZ STELMASKI – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego prace prezentowane były na prestiżowej wystawie Coming Out – najlepsze dyplomy ASP 2020 oraz na wielu innych wystawach w całej Polsce. Zajmuje go grafika i fotografia oraz pogranicza.

PAWEŁ SOKALSKI – inżynier, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, regionalista, pasjonat fotografii i powolnego dreptania po Roztoczu, głównie w obszarze fortyfikacji, tzw. Linii Mołotowa oraz cmentarzy I wojny światowej na Roztoczu i Sokalszczyźnie. Autor bloga www.fotoroztocze.wordpress.com.

KATARZYNA SOLUCH – nauczycielka, pasjonatka Roztocza, fotografka amatorka.

ROBERT STECZKIEWICZ – nauczyciel geografii, absolwent Akademii Pedagogicznej w Krakowie, miłośnik przyrody, muzyki, sportu i fotografii.

MAŁGORZATA SZEPELAK – urodziła się na malowniczym Roztoczu. W 2019 roku ukazała się jej książka łącząca poezję i prozę „Kufer cedru pełen”. Laureatka wielu konkursów literackich. Współautorka kilku antologii poetyckich. Prowadzi stronę autorską na swoim fanpage „Małgorzata Szepelak – Boadicea”. Dwie krainy: urocze Roztocze i magiczne Bieszczady są niewyczerpanym źródłem jej literackiej weny.

JAKUB SZLUKIER – fotograf rzeczy ulotnych i polskiego Wschodu. Kiedyś fotograf przyrody w ZPFP . Dziś fotografuje to, co zachwyca i urzeka a zawodowo ludzkie wnętrze w czerni i bieli.

MAŁGORZATA SZLUKIER – łodzianka, zodiakalna Waga. Debiut poetycki w roku 1993 pt. „Skinienie bram”, wydawca: Stowarzyszenie Literackie K.K. Baczyńskiego. Autorka sześciu tomów poetyckich: „ Deszcz pachnący poziomkami”, „ Łódź usiana iskrami śpiących gwiazd”, „ Kamienny most”, „ Jestem jak Akteon”. Ostatni, „Lasu czarowanie” został wydany w 2013 roku przez Bałucki Ośrodek Kultury RONDO. Pisze mitologicznie, muzycznie i z przymrużeniem oka.

DOROTA SZULARZ – bibliotekarz w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Narolu. Praca jest jej pasją. Może tu spełniać marzenia o integracji lokalnej społeczności poprzez różnorodne działania kulturalne. Lubi dobrą książkę i interesujący film. Uwielbia wnuczkę Maję i robótki ręczne. Z wykształcenia jest instruktorem-reżyserem teatrów amatorskich. Współuczestniczyła w powołaniu do życia narolskiego Teatru Amatorskiego Florianum, gdzie jest jednym z reżyserów.

AGNIESZKA SZYKUŁA-ŻYGAWSKA – historyk sztuki, plastyk, doktor nauk humanistycznych KUL, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie, redaguje gminny kwartalnik „U źródła”.

PIOTR ZUBOWSKI – absolwent historii w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, pasjonat dziejów i kultury Kresów dawnej Rzeczypospolitej, sztuki sepulkralnej oraz architektury cerkiewnej, autor i współautor publikacji poświęconych społecznemu funkcjonowaniu dziedzictwa kulturowego oraz relacjom polsko-ukraińskim. Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie. Kierownik i uczestnik krajowych i międzynarodowych projektów naukowych, kulturalnych i wystawienniczych. Redaktor merytoryczny we „Wrocławskim Roczniku Historii Mówionej”.