JACEK BAZAK (Jarosław)  absolwent historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Regionalista, kolekcjoner, pasjonat Roztocza i turystyki. Prowadzi stronę internetową Polska południowo-wschodnia Podkarpacie i Lubelszczyzna.

CYPRIAN BUKAJ (właśc. Piotr Piela) – nauczyciel, bibliotekarz, autor tekstów przeróżnych, legitymowany członek Polskiej Partii Dobrego Humoru, fotoamator, kolekcjoner chwil ulotnych, bibliofil, fan Toma Waitsa. Od 2014 roku dzierży Gwiazdę Szeryfa Praw Dziecka UNICEF – nadaną mu przez młodzież z Gimnazjum w Łabuniach. Obecnie pracownik Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu.

GRZEGORZ CIEĆKA – regionalista, kolekcjoner, autor artykułów prasowych i publikacji poświęconych sztuce ludowej Roztocza. Dwukrotny stypendysta MKiDN z zakresu inwentaryzacji kamieniarki bruśnieńskiej. Twórca strony internetowej Kamienne krzyże bruśnieńskie.

NATALIA DEMBICKA – nauczycielka języka angielskiego. Mieszka i uczy w Tomaszowie Lubelskim.

ROBERT GMITEREK – poeta, pisarz, amator fotografii, kronikarz czasu utraconego. Autor tryptyku roztoczańskiego: „Sen na Kniaziach”, Oikoumene. Na Roztoczu świata” i „Na Roztoczu- przewodnik metaforyczny”.

HALYNA HUBENI – nauczycielka historii z liceum w Uhnowie. Autorka książki pt. „Uhnów, najmniejsze miasto Ukrainy.”

PAWEŁ KODAurodził się w 1974 r. w Białymstoku. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Od 1991 roku zajmuje się rysunkiem, grafiką użytkową i publicystyką. Od ponad dwóch dekad prowadzi działalność popularyzatorską, podejmując ważkie problemy ochrony zabytków w północno-wschodnim regionie Polski. W latach 1992-93 prowadził ramówkę w Kurierze Porannym pod hasłem „Zabytków Czar” obrazując dawną i współczesną architekturę Podlasia. Autor wielu wystaw. Jest członkiem Białostockiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

ANNA KRZYSZYCHA nauczycielka geografii i informatyki w Szkole Podstawowej im. gen. Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej.

MARIUSZ LEWKO – nauczyciel historii w Szkole Podstawowej im. gen. Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej.

SŁAWOMIR LITKOWIEC – absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pasjonat historii lokalnej, który swoją pasją próbuje zarazić innych, głównie poprzez media społecznościowe. Związany z Grzędą Sokalską i Równiną Bełską.

PATI MACZYŃSKA (Patrycja Anna Maczyńska) – z pochodzenia świdniczanka, sercem zakotwiczona na Roztoczu. Autorka powieści beletrystycznych, artykułów prasowych oraz baśni dla dzieci. Twórczyni sztuk wizualnych.

ALINA MAKAROVA studentka konserwacji i restauracji dzieł sztuki na ASP w Warszawie. Ukończyła Ilustrację na Edinburgh College of Art. Gdańszczanka. Z pochodzenia trochę ze Lwowa, a trochę z bojkowskiej Wetliny. Pasjonatka sztuki, etnografii, przyrody, tańca orientalnego i po trosze wszystkiego. Sercem związana z pograniczem.

TOMASZ MICHALSKI – człowiek, który kocha Roztocze, Grzędę Sokalską, dobrą książkę i muzykę. Zna miejsca i czasy, a miejsca i czasy znają jego. Fotografuje je i komentuje. Jest współautorem monumentalnego albumu Roztocze i mistrzem detalu. W wolnych chwilach jest administratorem Roztocza Wschodniego na Facebooku.

PAWEŁ NIEDŹWIEDŹ – mieszkaniec pogranicza, pochodzi z Roztocza i Grzędy Sokalskiej. Pasjonat przeszłości i teraźniejszości. Amator fotografii i pszczelarz z powołania. W obiektywie aparatu zatrzymuje pędzący czas.

BOGUSŁAW PUPIEC – fotograf pochodzący z Zamościa. Niezrównany pejzażysta. Piewca piękna Doliny Łabuńki i całego Roztocza.

ANNA ROCI – roztoczańska wędrowniczka i czytelniczka, działaczka społeczna, miłośniczka ludzi, zwierząt i przyrody. Pasjonatka makrofotografii. Prezes Lubyckiego Stowarzyszenia Lubyckiego.

PAWEŁ SOKALSKI – inżynier, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, regionalista, pasjonat fotografii i powolnego dreptania po Roztoczu, głównie w obszarze fortyfikacji, tzw. Linii Mołotowa oraz cmentarzy I wojny światowej na Roztoczu i Sokalszczyźnie. Autor bloga www.fotoroztocze.wordpress.com.

ROBERT STECZKIEWICZ nauczyciel geografii, absolwent Akademii Pedagogicznej w Krakowie, miłośnik przyrody, muzyki, sportu i fotografii.

JAKUB SZLUKIER – fotograf rzeczy ulotnych i polskiego Wschodu. Kiedyś fotograf przyrody w ZPFP . Dziś fotografuje to, co zachwyca i urzeka a zawodowo ludzkie wnętrze w czerni i bieli.

MAŁGORZATA SZLUKIER – łodzianka, zodiakalna Waga. Debiut poetycki w roku 1993 pt. „Skinienie bram”, wydawca: Stowarzyszenie Literackie K.K. Baczyńskiego. Autorka sześciu tomów poetyckich: „ Deszcz pachnący poziomkami”, „ Łódź usiana iskrami śpiących gwiazd”, „ Kamienny most”, „ Jestem jak Akteon”. Ostatni, „Lasu czarowanie” został wydany w 2013 roku przez Bałucki Ośrodek Kultury RONDO. Pisze mitologicznie, muzycznie i z przymrużeniem oka.

KATARZYNA SOLUCH nauczycielka, pasjonatka Roztocza, fotografka amatorka.

AGNIESZKA SZYKUŁA-ŻYGAWSKA historyk sztuki, plastyk, doktor nauk humanistycznych KUL, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łabunie, redaguje gminny kwartalnik „U źródła”.